وی بدون اشاره به سالها حملات و تجاوزات رژیم صهیونسیتی علیه ملت مظلوم فلسطین و کشتار زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی مدعی شد: این خشونت وحشتناک باید فورا متوقف شود. تروریسم و خشونت چیزی را حل نمی‌کند.

بورل همچنین نوشت: اتحادیه اروپا در این لحظات سخت همبستگی خود را با اسرائیل (رژیم صهیونسیتی) اعلام می‌کند.

طبق گزارش منابع فلسطینی امروز نیروهای مقاومت فلسطین در عملیاتی با نام «طوفان الاقصی» نظامیان ارتش رژیم اسرائیل را به اسارت درآورد.

رسانه‌های رژیم اسرائیل از فعال شدن سامانه هشدار شلیک موشک در شهرک‌های اطراف غزه و حتی «دیمونا» در داخل اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند که ساعتی بعد فرمانده کل گردان‌های عزالدین القسام از آغاز عملیات طوفان الاقصی در داخل اراضی اشغالی خبر داد.

گزارش ها حاکی است که تعدادی از فلسطینیان از نوار غزه وارد داخل اراضی اشغالی شده‌اند. تصاویر منتشر شده از اطراف نوار غزه نشان می‌دهد خودرویی از نیروهای مقاومت فلسطین از دیوار حائل عبور کرده و وارد اراضی اشغالی شده است.

بعد از این عملیات، محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس طی سخنانی از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» خبر داد. او گفت که زمان، زمان اتحاد مقاومت است و هر کسی که سلاحی به دست دارد، بیرون بیاید و علیه اشغالگران دست به مقاومت بزند.