کامیون کشنده آتامان با توجه به برخورداری از پیشرانه ۱۲ لیتری مرسدس بنز ۴۵۷ تاکنون توجه بسیاری از مشتریان بازار را به خود جلب کرده و کامیون کشنده H۵ فوتون نیز برای اولین بار با استاندارد جدید سوخت ADR در طرح فروش این شرکت قرار گرفته است.

بر این اساس، فروش کامیون کشنده آتامان و کامیون کشنده H۵ فوتون با استاندارد سوخت ADR از ساعت ۱۰ صبح فردا مورخ ۱۹ مهرماه ۱۴۰۲ به ‌‌‌صورت اینترنتی و صرفا از طریق سایت فروش رسمی شرکت به نشانی esale.ikd.ir انجام خواهد پذیرفت.

کامیون کشنده جدید آتامان از پیشرانه ۱۲ لیتری مرسدس بنز ۴۵۷ با قدرت ۴۳۰ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰۰ نیوتن‌‌‌متر برخوردار است و نیروی تولیدی آن توسط گیربکس دنده‌‌‌ای ساخت ZF با ۱۶ دنده جلو و دو دنده عقب به محور عقب خودرو منتقل می‌شود.

این محصول با توجه به استفاده از پلتفرم و قوای محرکه مرسدس بنز با استقبال خوبی از سوی مشتریان بازار و علاقه‌مندان در نمایشگاه‌‌‌ها و رویدادهایی که در آن حاضر بوده، روبه‌رو شده است.

کشنده فوتون H۵ ایران خودرودیزل نیز با کارت کشندگی ۴۴ تن مجهز به موتور شش سیلندر خطی ۱۱۸۲۴ سی‌‌‌سی با حداکثر قدرت ۴۶۰ اسب بخار، مجهز به توربوشارژ، اینتر کولر، کامان ریل و سیستم SCR با استاندارد آلایندگی یورو ۵، دارای سیستم تعویض دنده اتوماتیک ۱۲ دنده جلو و دو دنده عقب است.

از دیگر امکانات این محصول می‌توان به کلیدهای کنترلی روی فرمان، دو تخت خواب، سانروف برقی، کروز کنترل، کولر و بخاری درجا، آیینه‌‌‌های جانبی برقی مجهز به گرم‌‌‌کن، سیستم هشدار انحراف از مسیر (LDWS) و ترمزهای دومداره پنوماتیکی دیسکی مجهز به فیلتر رطوبت‌‌‌گیر و با سیستم‌های ABS، ASR، ESP و سیستم ترمز اضطراری هوشمند AEBS اشاره کرد.