سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، بامداد روز جمعه، ۲۱ مهر وارد اسرائیل شد.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، بامداد روز جمعه، ۲۱ مهر وارد اسرائیل شد.

ترووست: لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، بامداد روز جمعه، ۲۱ مهر وارد اسرائیل شد. ژنرال آستین در بدو ورود خود گفت آمریکا اطمینان خواهد یافت که اسرائیل همه تجهیزات و نیازهای لازم را برای دفاع از خود و امنیت مردمش در اختیار داشته باشد.

لوید آستین دومین وزیر ارشد در دولت جو بایدن است که در کمتر از ۲۴ ساعت برای بیان همبستگی آمریکا با اسرائیل به این کشور رفته است.

ژنرال آستین با همتای اسرائیلی خود، ژنرال یوآو گالانت و همچنین با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، دیدار خواهد کرد.

به دستور جو بایدن، پنتاگون ناو جرالد فورد را به سواحل اسرائیل نزدیک کرده و احتمال اعزام دومین ناو آمریکایی به منطقه را نیز مطرح کرده است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، پنج‌شنبه شب به شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گفت اعزام این ناوها هشداری به ایران و حزب‌الله و سایر عوامل خصم با اسرائیل است که پای خود را وارد این درگیری نکنند.

بریتانیا نیز دو کشتی جنگی خود را به شرق مدیترانه به نشانه همبستگی با اسرائیل راهی منطقه کرده است. وزیر خارجه بریتانیا روز چهارشنبه از اسرائیل دیدار کرد.

همچنین روز جمعه وزیران خارجه آلمان و شمار دیگری از متحدان اروپایی اسرائیل همراه با مقامات ارشد اتحادیه اروپا برای ابراز همبستگی با اسرائیل راهی این کشور شده‌اند

//