رویترز گزارش داد، وزیر خارجه کانادا در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: با ادامه گسترش بحران در نوار غزه، کرانه باختری و فلسطین اشغالی، وضعیت امنیتی در منطقه به‌طور فزاینده‌ای در حال بی‌ثبات شدن است.

جولی تاکید کرد: آن دسته از شهروندان کانادا که در لبنان بسر می‌برند باید تا زمانی که پروازهای تجاری در دسترس است، این کشور را ترک کنند.

به نوشته رویترز، پس از درگیری‌های اخیر میان حماس و (رژیم) اسرائیل، کانادا نیز مانند سایر کشورها در تلاش است تا شهروندان خود را که به صورت دائمی یا موقت در کشورهای منطقه بسر می‌برند، به سرعت از این کشورها خارج کند.

اوتاوا ۲ هواپیمای نظامی را برای انتقال افرادی که برای خروج از فلسطین اشغالی درخواست کمک کرده بودند، اختصاص داده است و وزیر خارجه این کشور صبح دوشنبه اعلام کرد که اولین گروه از شهروندان کانادا به سلامت از کرانه باختری به اردن منتقل شده‌اند.

همچنین حدود ۳۰۰ شهروند کانادا در نوار غزه هستند که اوتاوا به دنبال خروج آنها از طریق گذرگاه مرزی رفح به مصر است.

یک مقام وزارت خارجه کانادا پیشتر اعلام کرده بود که در حمله حماس به اسرائیل، پنج کانادایی کشته و سه نفر همچنان مفقود هستند.

به گزارش ایرنا، با ورود عملیات طوفان الاقصی به یازدهمین روز خود و ادامه کسب پیروزی‌های کم‌نظیر توسط رزمندگان مقاومت در نبرد علیه رژیم صهیونیستی، ارتش اسرائیل که از مقابله با رزمندگان فلسطینی مستاصل شده با بمباران جنون آمیز مناطق مسکونی، درمانی، مساجد و مکان‌های تجمع آوارگان فلسطینی در غزه، ۲ هزار و ۸۰۸ فلسطینی که بیشتر آنها کودک و زن هستند را به شهادت رساند.

رژیم جعلی صهیونیستی که تاکنون تلاش‌هایش برای توقف عملیات مقاومت در سرزمین‌های اشغالی به جایی نرسیده و سران این رژیم هنوز در شوک شکست بی نظیر مقاومت فلسطین به سر می‌برند، همچنان غیر نظامیان فلسطینی را هدف قرار می‌دهند و به دنبال کوچ اجباری فلسطینیان با تبدیل کردن غزه به زمین سوخته می‌گردند.

دولت‌های غربی از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ضمن محکوم کردن نیروهای مقاومت، با رژیم صهیونیستی اعلام همبستگی کرده‌اند و چشمان خود را به روی هزاران کشته و زخمی در نوار غزه بسته‌اند.