یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: یکی از واحدهای نیروی واکنش سریع تفنگداران آمریکایی به سمت آب‌های ساحلی (رژیم) اسرائیل در حال حرکت است.

سی‌ان‌ان گزارش داد، وی افزود: این واحد متشکل از ۲ هزار تفنگدار دریایی و ملوان است که به تعداد فزاینده‌ای از کشتی‌های جنگی و نیروهای آمریکایی که به اسرائیل نزدیک می‌شوند، خواهند پیوست زیرا ایالات متحده به دنبال ارسال پیام بازدارندگی به بازیگران منطقه و جلوگیری از تبدیل شدن جنگ در نوار غزه به یک درگیری منطقه‌ای است.

به نوشته سی‌ان‌ان، این مقام مشخص نکرد که واحد تفنگداران دریایی به کجا می‌رود اما این نیرو می‌تواند در دریای سرخ در سواحل جنوبی اسرائیل باقی بماند که نیروهای آمریکایی را در نزدیکی دو خط ساحلی این کشور قرار می‌دهد.

به گزارش ایرنا، ناو هواپیمابر آیزنهاور ایالات متحده نیز بامداد یکشنبه به سمت مدیترانه حرکت کرد تا به ناو هواپیمابر یو اس اس جرالد فورد بپیوندد که همین هفته در شرق مدیترانه پهلو گرفته است.

به گفته مقامات آمریکایی، پنتاگون به دومین ناوگروه خود با محوریت ناو هواپیمابر آیزنهاور دستور داده تا در شرق مدیترانه و در نزدیکی فلسطین اشغالی مستقر شود و طرف‌های ثالث را از پیوستن به درگیری (رژیم) اسرائیل و حماس بازدارد.

نیروی هوایی آمریکا نیز بامداد یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای از استقرار جت‌های جنگنده اف-۱۵ای و آ-۱۰ خود در منطقه خاورمیانه خبر داد.

نیروی هوایی ایالات متحده در این بیانیه بدون اشاره به تعداد این جنگنده‌ها، مدعی شد: استقرار این سری از جنگنده‌های نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه به موقعیت ایالات متحده برتری بخشیده و انجام عملیات هوایی را در سراسر منطقه تقویت خواهد کرد.

با ورود عملیات طوفان الاقصی به یازدهمین روز خود و ادامه کسب پیروزی‌های کم‌نظیر توسط رزمندگان مقاومت در نبرد علیه رژیم صهیونیستی، ارتش اسرائیل که از مقابله با رزمندگان فلسطینی مستاصل شده با بمباران جنون آمیز مناطق مسکونی، درمانی، مساجد و مکان‌های تجمع آوارگان فلسطینی در غزه، ۲ هزار و ۸۰۸ فلسطینی که بیشتر آنها کودک و زن هستند را به شهادت رساند.

رژیم جعلی صهیونیستی که تاکنون تلاش‌هایش برای توقف عملیات مقاومت در سرزمین‌های اشغالی به جایی نرسیده و سران این رژیم هنوز در شوک شکست بی نظیر مقاومت فلسطین به سر می‌برند، همچنان غیر نظامیان فلسطینی را هدف قرار می‌دهند و به دنبال کوچ اجباری فلسطینیان با تبدیل کردن غزه به زمین سوخته می‌گردند.

دولت‌های غربی از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ضمن محکوم کردن نیروهای مقاومت، با رژیم صهیونیستی اعلام همبستگی کرده‌اند و چشمان خود را به روی هزاران کشته و زخمی در نوار غزه بسته‌اند.