به گزارش اکوایران، جدیدترین گزارش بازار نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نشان داد که قیمت نفت سنگین ایران در ژوییه، به ۸۱ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید که شش دلار و ۱۵ سنت معادل ۸.۲ درصد نسبت به قیمت ۷۵ دلار و ۳۳ سنت در ژوئن، افزایش داشت.

میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، به ۷۹ دلار و ۸۴ سنت در مقایسه با ۱۰۵ دلار و ۴۹ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ رسیده است.

طبق آمار منابع ثانویه اوپک، مجموع تولید نفت اوپک در ژوییه، به ۲۷.۳۱ میلیون بشکه که در روز رسید که بر مبنای ماه به ماه، ۸۳۶ هزار بشکه در روز کاهش داشت. در این بین تولید نفت در ایران، عراق و آنگولا افزایش پیدا کرد، در حالی که در عربستان سعودی، لیبی و نیجریه کاهش داشت.

امروز هم جواد اوجی وزیر نفت اعلام کرد: امروز ایران بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کنید. او افزود:  در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید نفت هستیم که برای آن هم در جهان مشتری داریم؛ همه اینها در شرایط سخت تحریم‌ها انجام شده و آمریکا هیچ چراغ سبزی نشان نداده و در این مدت آمریکا ۲۲۳ تحریم دیگر نیز اضافه کرده است.

اوجی در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: کشور در تأمین منابع ارزی هیچ‌گونه مشکلی ندارد. ذخایر ارزی کشور، فروش و بازگشت پول به کشور مطلوب است.