به نقل از بی‌‌‌‌‌‌این‌‌‌‌‌‌کریپتو، به گفته کارشناسان صنعت کریپتو، احتمال تایید یک صندوق قابل‌معامله در بورس بیت‌کوین از سوی SEC در حال افزایش است. همان‌طور که پیش از این گزارش دادیم، در هفته اخیر، تایید اولین ETFهای فیوچرز اتریوم در آمریکا اعتماد این کمیسیون را افزایش داده‌است. صنعت کریپتو و تحلیلگران ETF بیش از هر زمان دیگری مطمئن هستند SEC یک محصول بیت‌کوین را در آینده نزدیک تایید خواهد کرد.

الکس کروگر (Alex Krüger)، معامله‌‌‌‌‌‌گر و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، در ۴ اکتبر (۱۲ مهر) گفت که از نظر او شانس تایید ETF اسپات بیت‌کوین ۷۰‌درصد است. وی افزود تایید این محصول احتمالا در ژانویه خواهد بود. وی اظهار کرد: معامله‌‌‌‌‌‌کنندگان کریپتو برای «فروش با خبر» حرفه‌‌‌‌‌‌ای هستند. فروش باخبر نیاز به اطلاعات داخلی دارد.  SEC به‌شدت با مشتقات کریپتو مبتنی بر بازار اسپات که نیاز به نگه‌داشتن دارایی مربوطه دارند، مخالف بوده‌است. در عوض، تنها موارد مبتنی بر قراردادهای آتی (فیوچرز) را تایید کرده‌است. نیت گراچی (Nate Geraci)، رئیس شرکت آی‌تی‌اف استور (ETF store) در این‌باره اظهار کرد: به همین دلیل است که شما ETF آتی اتر را راه‌اندازی می‌کنید، با اینکه می‌دانید ETFهای اسپات احتمالا در آینده‌‌‌‌‌‌ای نه‌چندان دور تایید خواهند شد.

کریپتو روور (Crypto Rover) معامله‌‌‌‌‌‌گر محبوب، به‌دنبال آخرین پیروزی ریپل در مقابل SEC در این هفته گفت: SEC اکنون هیچ استدلال معتبری برای رد ETF اسپات بیت‌کوین ندارد. آنها مجبور خواهند شد آن را بپذیرند. حساب توییتری دبیتکوین تراپیست (The ₿itcoin Therapist) نیز با این موضوع موافق بود و افزود: من فکر می‌کنم این موضوع تا حد زیادی درست است. به‌جز اینکه آنها تا زمانی‌که بتوانند روی موضوع قربانی کلاهبرداری رمزارز مانور خواهند داد. در نهایت ETF اسپات تصویب و‌تریلیون‌‌‌‌‌‌ها دلار وارد این بازار خواهد شد. به گفته میستر کریپتو (Mister Crypto)، مدیر سابق بلک راک، کمیسیون بورس‌ETFهای بیت‌کوین را ظرف ۳ تا ۶ ماه تایید خواهد کرد. وی همچنین گفت که ممکن است تا ۲۰۰‌میلیارد دلار سرمایه وارد این بازار شود.

صف طولانی تایید‌ETFها

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، کارشناس ETF بلومبرگ، در ۴ اکتبر (۱۲مهر) آخرین به‌روز‌رسانی از لیست طولانی درخواست‌های معلق را منتشر کرد. وی گفت که ۱۳اکتبر (۲۱مهر) آخرین مهلت برای استیناف SEC نسبت به حکم پرونده ‌گری‌اسکیل است. علاوه‌بر این، وی افزود: تمام پرونده‌‌‌‌‌‌ها اساسا تا ۳ ژانویه (۱۳ دی) به تعویق افتاده‌‌‌‌‌‌اند. بالکوناس اظهار کرد SEC به‌طور فعال با صادرکنندگان صندوق‌های ETF برای تنظیم دقیق پرونده‌‌‌‌‌‌های آنها در تعامل است. دومین مهلت برای شرکت‌های ویزدم‌تری (WisdomTree)، ون اک (VanEck) و فیدیلیتی (Fidelity) در ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) است و به احتمال زیاد همه آنها تا ژانویه به تعویق خواهند افتاد.