ادعای کیهان درباره پول‌های بلوکه شده ایران

روزنامه کیهان مدعی شده نه‌تنها ۶میلیارد دلار آزاد شده بلکه ۱۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در عراق هم در دسترس ایران قرار گرفته است.

روزنامه کیهان مدعی شده نه‌تنها ۶میلیارد دلار آزاد شده بلکه ۱۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در عراق هم در دسترس ایران قرار گرفته است.

ترووست : روزنامه کیهان مدعی شده نه‌تنها ۶میلیارد دلار آزاد شده بلکه ۱۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در عراق هم در دسترس ایران قرار گرفته است.

روزنامه کیهان: با توجه به اظهارات مسئولان بانک مرکزی ایران و قطر و همچنین واکنش مسئولان وزارت خارجه آمریکا، علاوه‌بر آزاد‌‌سازی شش میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی، هم‌اکنون ۱۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در عراق نیز در دسترس ایران قرار گرفته است.

در روزهای گذشته ادعایی از سوی یک رسانه آمریکایی درباره دسترسی ایران به منابع ارزی آزادشده از کره جنوبی که هم اکنون در بانک‌های قطری وجود دارد منتشر گردید. این ادعا از سوی دلالان ارزی مورد توجه و سوءاستفاده قرار گرفت، اما با واکنش مسئولان وزارت خارجه آمریکا و همچنین اظهارات رؤسای بانک مرکزی ایران و قطر که روز گذشته در حاشیه نشست صندوق بین‌المللی پول در مراکش مطرح گردید، خیلی زود خبر‌‌سازی روزنامه آمریکایی نقش بر آب شد.

کیهان مدعی شده است: با توجه به اظهارات مسئولان بانک مرکزی ایران و قطر و همچنین واکنش مسئولان وزارت خارجه آمریکا، علاوه‌بر آزاد‌‌سازی شش میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی، هم‌اکنون ۱۰ میلیارد دلار از منابع ارزی در عراق نیز در دسترس ایران قرار گرفته است.

//