علت این تفاوت قیمتی در این منطقه پرتقاضا به شرایط متفاوت این منطقه برمی‌‌‌گردد. منطقه دو شهر تهران را می‌توان به عنوان متفاوت‌‌‌ترین منطقه در بازار مسکن پایتخت معرفی کرد. چرا که این منطقه هم دربردارنده محلات مصرفی با سطوح متوسط قیمت است و هم دربردارنده محله‌‌‌های لوکس و گران‌قیمت که تعداد قابل‌‌‌توجهی از گران‌‌‌ترین واحدهای مسکونی شهر تهران را در خود جای داده است. همین ویژگی باعث شده است اختلاف بین سطوح اجاره‌‌‌بهای مسکن در محله‌‌‌های مختلف این منطقه تا این میزان محسوس و قابل‌توجه باشد.

حتی در برخی از محله‌‌‌های این منطقه نیز اختلاف محسوسی بین اجاره‌‌‌بهای آپارتمان‌‌‌های عرضه شده به بازار وجود دارد و از این رو می‌توان این منطقه را به لحاظ نوع آپارتمان‌‌‌ها و اجاره‌‌‌بهای آنها به عنوان متفاوت‌‌‌ترین منطقه پایتخت معرفی کرد. محله‌‌‌های شهرک غرب و سعادت‌‌‌آباد جزو گران‌قیمت‌‌‌ترین محله‌‌‌های شهر تهران در منطقه دو قرار گرفته‌‌‌اند؛ در حالی که این منطقه همچنین دربردارنده محله‌‌‌های مصرفی پرتقاضا با سطوح متوسط قیمت مانند ستارخان، شهرآرا و طرشت است.

محله‌‌‌های گیشا ومرزداران نیز از نظر سطح قیمت مسکن واجاره‌‌‌بها بین این دو گروه از محلات قرار دارند و به لحاظ قیمتی متوسط رو به گران هستند. در جدول زیر تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار اجاره محله‌‌‌های مختلف منطقه ۲ آمده است.

Untitled-1 copy