ابراز نگرانی آلمان از احتمال مداخله ایران در جنگ غزه

وزارت خارجه آلمان بدون اشاره به جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه مردم غزه، به ایران هشدار داد «به درگیری بین اسرائیل و حماس دامن نزند».

وزارت خارجه آلمان بدون اشاره به جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه مردم غزه، به ایران هشدار داد «به درگیری بین اسرائیل و حماس دامن نزند».

ترووست: برلین امروز دوشنبه (۱۶ اکتبر، ۲۴ مهر) بدون اشاره به جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه  مردم غزه، به ایران هشدار داد «به درگیری بین اسرائیل و حماس دامن نزند».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اظهارات بعد از آن بیان شده که وزیر امور خارجه ایران با مقامات بلندپایه حماس دیدار کرد. طبق این گزارش، «سباستین فیشر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت و گفت: هر کسی که می‌خواهد در این شرایط با آتش بازی کند و روی آتش بنزین بریزد یا آن را به طریق دیگری شعله‌ور کند، باید تجدیدنظر کند زیرا ما با یک درگیری بزرگ منطقه‌ای بالقوه مواجه هستیم.

اظهارات جدید دولت آلمان در حالی است که محافل آمریکایی و صهیونیستی در روزهای اخیر به صراحت گفته‌اند مدرکی دال بر حمایت ایران از عملیات «طوفان الاقصی» نیروهای مقاومت فلسطین در اختیار ندارند.

خود مقامات دولت آلمان در روزهای گذشته بارها گفتند که مدرکی به نشانه حمایت ایران از حماس در اختیار ندارند. سخنگوی دولت آلمان چهارشنبه اذعان کرد مدرکی در خصوص دخالت ایران در حمله حماس به رژیم صهیونیستی موجود نیست.

دولت فرانسه هم شنبه شب به وقت تهران اعلام کرد: «ایران باید از افزایش تنش و حمایت عملیاتی از حماس خودداری کند».

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در این باره گفته: می‌شنویم که ایران به انواع چیزها متهم می‌شود، طبق معمول بدون مدرک. خواهیم دید که عقل سلیم پیروز شود.

«لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده نیز تصریح کرده که آمریکا هیچ شواهدی مبنی بر دخالت مستقیم ایران در عملیات حماس علیه رژیم صهیونیستی به دست نیاورده است.

//