طبق اظهارات جدید سیفارت، در حال حاضر شرکت‌های والکری (Valkyrie)، بیت‌وایز (Bitwise)، هشدکس (Hashdex)، ون‌اِک (VanEck)، پروشِرز (Proshares) و ول شِرز (Vol Shares) آماده عرضه ETFهای فیوچرز اتریوم خود هستند.

این تحلیلگر تاکید کرده که بعضی از شرکت‌های علاقه‌مند به انتشار ETFهای اتریوم (از جمله گری‌اسکیل) هنوز پرونده‌هایشان را به‌روزرسانی نکرده‌اند و به احتمال زیاد قصد ندارند چنین کاری کنند.

وی در این‌باره می‌گوید: تنها صندوق‌هایی که هنوز پرونده‌هایشان را به‌روزرسانی نکرده‌اند، درکشن (Direxion)، راوند هیل (Roundhill) و گری‌اسکیل هستند. این احتمال وجود دارد که همه یا بعضی از آنها نخواهند اصلا چنین کاری بکنند.

طبق گفته‌های سیفارت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) احتمالا به خاطر ترس از تعطیلی دولت تصمیم گرفته هرچه زودتر  ETFهای فیوچرز اتریوم را تایید کند.

شرکت ون‌اِک ماه گذشته از تصمیم خود برای راه‌اندازی ETF فیوچرز اتریوم خبر داد. به گفته ون‌اِک، ETF  این شرکت در خود اتریوم سرمایه‌گذاری نمی‌کند، بلکه در قراردادهای فیوچرز استانداردشده‌ای سرمایه‌گذاری می‌‌کند که به‌صورت نقدی تسویه می‌شوند و در بورس‌های کالای قانونی معامله‌ می‌شوند.

ون‌اِک همچنین خاطرنشان کرد این صندوق در بورس CBOE فهرست می‌شود و فقط در قراردادهای فیوچرز اتریومی که در بورس کالای شیکاگو معامله می‌شوند سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت در ماه سپتامبر (شهریور) در بیانیه‌ای در این رابطه گفت: اثربخشی درخواست‌ها احتمالا در ۳اکتبر۲۰۲۳ (۱۱ مهر) یا زمانی نمود پیدا می‌کند که SEC تصمیم بگیرد به روند ثبت‌نام سرعت ببخشد.