واکنش وزارت راه و شهرسازی به ساخت خانه های ۲۵ متری

وحید قربانی ، رئیس مرکز ارتباطات وزارت راه و شهرسازی گفت: ساخت واحدهای مسکونی ۲۵ متری در شهر تهران کذب است.

وحید قربانی ، رئیس مرکز ارتباطات وزارت راه و شهرسازی گفت: ساخت واحدهای مسکونی ۲۵ متری در شهر تهران کذب است.

ترووست : وحید قربانی ، رئیس مرکز ارتباطات وزارت راه و شهرسازی گفت: ساخت واحدهای مسکونی ۲۵ متری در شهر تهران کذب است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وحید قربانی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، در خصوص ساخت واحدهای ۲۵ متری، گفت: در پی انتشار اخباری مبنی بر ساخت واحدهای مسکونی ۲۵ متری در شهر تهران به اطلاع ملت در سراسر کشور می‌رساند نه تنها این طرح هیچ ارتباطی با دولت و وزارتخانه مربوط ندارد بلکه وزارت راه و شهرسازی مخالف ساخت مسکن کوچک مقیاس است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه در ادامه تصریح کرد: مسکن‌های کوچک مقیاس در تضاد با فرهنگ ایرانی اسلامی و خانواده است و به هیچ عنوان در دستور کار دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی نیست، واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن که در سراسر کشور در حال ساخت است از استانداردهای لازم تبعیت می‌کند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و عدم تناسب مساحت واحد مسکونی با نیاز خانواده، آسیب‌های گسترده‌ای بر جا خواهد گذاشت.

قربانی در پایان گفت: دولت همواره موضوع مسکن را در اولویت برنامه‌های اجرایی و پروژه‌های در حال انجام خود دارد و طرح‌ها و پیشنهادات خود را بعد از طی مراحل کارشناسی و فنی از مجاری معتبر و رسمی اعلام می‌کند، بیان این مطالب در رسانه‌ها هیچ اعتباری در مرحله اجرا ندارد و به هیچ وجه مقرر به اجرا نیست.

//