در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به اینکه کره شمالی و روسیه ممکن است در نشست اخیرشان درباره یک معامله تسلیحاتی بالقوه رایزنی کرده باشند، چهارمین نشست «گروه مشاوره و استراتژی بازدارندگی گسترده» با حضور معاونین وزرای دفاع و دیپلمات‌های کشورهای متحد در وزارت امور خارجه کره جنوبی برگزار شد.

این نشست به ریاست چانگ هو-جین، معاون وزیر امور خارجه و شین بئوم-چول، معاون وزیر دفاع کره جنوبی برگزار شد و بانی جنگینز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و امنیت بین‌الملل و همچنین ساشا بیکر، معاون رئیس پنتاگون در امور سیاسی ریاست هیئت آمریکا را در این دیدار برعهده داشتند.

کره جنوبی و آمریکا هشدار دادند که همکاری نظامی میان کره شمالی و روسیه نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است و پیامدهایی به همراه خواهد داشت.

بانی جنگینز پس از این نشست در کنفرانسی خبری گفت: گزارش‌های اخیر درباره فروش بالقوه تسلیحات میان کره شمالی و روسیه نگران‌کننده هستند و هرگونه انتقال تسلیحات نقض قطعنامه‌های شورای امنیت محسوب می‌شود.

وی بار دیگر تاکید کرد که موضع آمریکا همچنان این است که هرگونه حمله اتمی کره شمالی به واشنگتن یا متحدانش از جمله کره جنوبی «غیرقابل قبول است و به پایان دولت پیونگ‌یانگ منجر می‌شود.»

پوتین و کیم جونگ اون روز چهارشنبه در خاور دور روسیه با یکدیگر دیدار کردند.

پیش از این دیدار، کیم جونگ اون گفته بود که آنها می‌خواهند روابطشان با روسیه را بیش از پیش تقویت کنند و وی همیشه از تصمیمات پوتین و دولت روسیه حمایت می‌کند.

پوتین نیز دیدارش با کیم جونگ اون را «سازنده» توصیف کرد.