حداکثر سرعت خودرو ۲۵۶کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومترش ۲/ ۸ثانیه است که با شتاب پورشه تایکان توربو S، نزدیک‌ترین رقیبش، برابر است.

شتاب تسلا مدل S پلاد، رقیب دیگر لوتوس، زیر دو ثانیه است. لوتوس امیا به شاسی‌بلند الترا شبیه است. خطوط تیز و شکسته ظاهری اسپرت به امیا داده و آن را از پورشه و تسلا متفاوت کرده است.

یک بال متحرک در عقب خودرو است که باز شدنش در سرعت‌های بالا باعث می‌شود خودرو بیشتر به جاده بچسبد. لوتوس درباره مسافتی که امیا با هر بار شارژ می‌تواند حرکت کند اطلاعاتی منتشر نکرده، اما می‌گوید این مسافت تقریبا با مدل شاسی‌بلند کارخانه برابر است که با هر بار شارژ تا ۶۰۰کیلومتر حرکت می‌کند.

به گفته کارخانه باتری‌ خودرو در پنج دقیقه می‌تواند به اندازه مسافت ۱۵۰کیلومتر شارژ شود. اتاق امیا هم اسپرت طراحی شده و برای چهار سرنشین جا دارد.

درهای خودرو به طور خودکار باز و بسته می‌شود و به جای آینه‌بغل دوربین دارد. علاوه بر نمایشگر بزرگ روی داشبورد، یک پروژکتور اطلاعات را به صورت سه‌بعدی روی شیشه جلو نمایش می‌دهد.

قیمت خودرو هنوز اعلام نشده، اما انتظار می‌رود از مدل شاسی‌بلند کارخانه خیلی گران‌تر نباشد. قیمت پایه مدل شاسی‌بلند لوتوس در بریتانیا ۸۹هزار و ۵۰۰پوند ( ۱۱۱هزار دلار) است. پورشه تایکان توربو S، رقیب این خودرو به قیمت پایه ۱۴۸‌هزار و ۳۰۰‌پوند (۱۸۵‌هزار دلار) فروخته می‌شود.