به گزارش ایسنا، به نوشته این روزنامه عبری، ۱۵ سرباز یهودی با خاخام‌ها و فرستادگان چاباد در این نشست شرکت کردند و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به این سربازان یهودی به دلیل شجاعت و نقش افتخارآمیزشان در جنگ اوکراین و روسیه جوایز ویژه‌ای اعطا کرد. وی با ستایش «اتحادیه جوامع یهودی در اوکراین و نقش آن در سازماندهی» این دیدار، به فرستادگان چاباد که در اوکراین ماندند و فرار نکردند، بالید و به آنها گفت: «با تشکر از شما، جامعه با شکوه یهودیان اینجا در حال پیشرفت است.»

زلنسکی در بیانیه‌ای که از سوی وی منتشر شد، گفت: «در شب سال نوی عبری، با نمایندگان جامعه یهودی اوکراین، جنگجویان و خاخام‌ها دیدار کردم. از شما برای حمایت از کشور و تلاش‌مان برای صلح سپاسگزاریم. صلح تنها از طریق پیروزی اوکراین حاصل می‌شود. ما معتقدیم که قادر خواهیم بود صلح عادلانه را در اسرع وقت به اوکراین بازگردانیم.»

این نویسنده در پایان مقاله خود گفت: «لازم به ذکر است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به زودی در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با زلنسکی دیدار خواهد کرد. این دیدار اولین ملاقات نخست وزیر اسرائیل با رئیس جمهور این کشور از زمان شروع جنگ اوکراین است.»

در این مقاله به نقل از منابع آگاه صهیونیستی آمده است: «در این دیدار، زلنسکی از کمبود کمک‌های اسرائیل به اوکراین انتقاد کرد و توضیح داد که با بنیامین نتانیاهو تماس گرفته و درخواست کمک کرده و گفته است که پناهگاه‌هایی وجود دارند که فقط ۱۱۰۰۰ نفر را می‌توانند در خود جای دهند؛ اما انتظار ورود ۳۰ هزار نفر وجود دارد. به او گفتم که اگر اسرائیل گنبد آهنین را بفرستد، به حفاظت از شهروندانش کمک می‌کند و به او قول دادم که اگر به اوکراین بیاید، با او به اومان (شهری در استان چرکاسی در اوکراین) خواهم رفت.»

طبق این مقاله، زلنسکی در جریان دیدار با خاخام‌های جوامع یهودی در این کشور به انتقاد شدید خود از نتانیاهو ادامه داد و گفت که مسؤولیت محافظت از ده‌ها هزار یهودی که در سال نوی یهودیان برای آیین تلمودی به اومان، اوکراین آمده‌اند، تنها مسؤولیت اوکراین نیست، بلکه مسؤولیت رژیم صهیونیستی نیز هست که به اندازه کافی در خصوص حفاظت لازم از آنها کاری انجام نمی‌دهد.