تکلیف بایدن در انتخابات 2024 مشخص شد

مجری و خبرنگار حوزه کاخ سفید از مخالفت‌ها در حزب دموکرات با نامزدی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین عدم اتحاد رهبران دموکرات در این زمینه پرسید.

مجری و خبرنگار حوزه کاخ سفید از مخالفت‌ها در حزب دموکرات با نامزدی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین عدم اتحاد رهبران دموکرات در این زمینه پرسید.

ترووست: مجری و خبرنگار حوزه کاخ سفید از مخالفت‌ها در حزب دموکرات با نامزدی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین عدم اتحاد رهبران دموکرات در این زمینه پرسید.

مدیر کمپین انتخاباتی جو بایدن گفت: من به شما می‌گویم بین صفر تا صد بایدن صددرصد نامزد حزب خواهد بود. چیزی که هست یک حزب بیشتر متحد و قدرتمندتر است که من تا کنون در حزب مشاهده نکرده بودم. همانطور که شما میبینید کمیته ملی حزب دموکرات تا کنون اینقدر قوی نبوده است.

این درحالیست که نتیجه نظرسنجی سی بی اس که هفته گذشته انجام شده نشان می‌دهد که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا با ۵۰ درصد در برابر ۴۹ درصد آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خواهد بود.

آخرین نظرسنجی‌های انجام گرفته شده از سوی روزنامه واشنگتن‌پست و شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز درباره میزان محبوبیت بایدن نیز نشان می‌دهد که ۴۴ درصد از مردم آمریکا معتقدند در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، وضعیت مالی‌شان بدتر شده است و تنها ۳۷ درصد عملکرد شغلی وی را تایید کرده‌اند.

با این حال ۵۶ درصد جز مخالفان وی هستند و افرادی که عملکرد اقتصادی‌اش را تایید می‌کنند، زیر ۳۰ درصد عنوان شده‌اند.

طبق همین نظرسنجی، ۶۲ درصد از دموکرات‌ها معتقدند این حزب باید فردی غیر از بایدن را به عنوان نامزد انتخاباتی معرفی کند. در این رابطه تنها ۸ درصد موافق کاندیداتوری کامالا هریس و ۸ درصد دیگر موافق برنی سندرز هستند.

بایدن ۸۰ ساله همچنین با شک و تردید فزاینده‌ای در مورد سن خود از سوی رای‌دهندگان مواجه است. موضوعی که وی را مجبور کرد تا هفته گذشته در رابطه با آن از مزایای حضور یک سیاستمدار کهنه کار در کاخ سفید صحبت کند.

//